Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý Ovčák

 

Deutscher Schäferhund- portrait.JPG

Německý ovčák

Základní informace
země původu Německo Německo
Tělesná charakteristika
hmotnost 34–43 kg
výška † 55–65 cm
barva celočerná
vlkošedá
černá se znaky
bílá barva je nepřípustná,žluto-černý
Klasifikace a standard  Německý ovčák (něm. Deutscher   Schäferhundangl.German Shepherd   Dog) je plemeno psa, pocházející z      Německa  Jde o                 nejronejrozšířenější plemeno psů na světě a nejrozšířenější služební plemeno v podmínkách ČR se používá k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce... :)

 

Vzhled

Je to silný, středně velký pes, s velmi dobře vyvinutou svalovou soustavou. Kostra německého ovčáka je hodně silná a pevná. Výraz v obličeji je živý, pozorný. Hlava je suchá, přiměřeně široká. Uši pevné, vysoko nasazené, rovné-vztyčené (u štěňat až do věku 8 měsíců se postupně zvedají a slehávají). Ocas je dlouhý, hustě porostlý srstí, v klidu svěšený dolů. Chrup dobře vyvinutý, zdravý, plný počet zubů, nůžkový skus. Oči středně velké, mandlovité, šikmo položené. Barva očí pokud možno tmavohnědá. Krk je silný, svalnatý, středně dlouhý. Kohoutek vysoký, Linie hřbetu od kohoutku mírně upadající až ke špičce ocasu. Hrudník hluboký, ne příliš široký. Tlapky kulaté.

Pohyb

Lidé, kteří drží německého ovčáka jako psa do rodiny, neberou v potaz skutečnost, že tito psi velice rádi pracují pro svého pána. Psovi nesvědčí, držíte-li ho pouze pro potěšení a nenabízíte mu žádnou činnost. Je vhodné se proto přihlásit do některého z kynologického spolku německých ovčáků (na světě jsou tisíce zaregistrovaných spolků) a něco s tímto psem podnikat, např. výcvik, trénink v obratnosti, poslušnosti, stopování, cokoliv, aby byl tělesně i duševně zdráv.Pro všechny velké psy, a tedy i pro německého ovčáka platí, že štěně v období růstu potřebuje všechny stavební látky a energii na vývin kostí, šlach a svalů. Je-li pes v tomto období příliš zatěžován, může to způsobit nenapravitelné škody, to platí i pro nadbytek potravy, nebo její špatnou kvalitu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář